zamknij
  • slider_turbina
  • slider_belka
  • slider_aparat_nat
  • slider_autostrada_2
  • slider_halas

Wydarzenia

Festiwal Nauki w Krakowie

24 maja 2014r. Członkowie sekcji Nawierzchnie Drogowe wraz z Opiekunami wzięli udział w XIV Festiwalu Nauki w Krakowie. Podczas Festiwalu Członkowie Koła godnie reprezentowali Katedrę Budowy Dróg i Inżynierii Ruchu. W ramach prezentacji pokazano badanie modułu odkształcenia płytą dynamiczną oraz badanie oceny odporności na poślizg przy pomocy wahadła angielskiego. Ponadto zaprezentowano próbki mieszanek mineralno-asfaltowych przygotowanych do badań laboratoryjnych. Przygotowane zostały również zabawy (w postaci m.in. „drogowej” krzyżówki) wraz z nagrodami dla młodszych uczestników Festiwalu i ich opiekunów.


Jeden z namiotó Wydziału Inżynierii Lądowej PK


Wycieczka na budowę obwodnicy Skawiny oraz do Laboratorium Drogowego GDDKiA w Wieliczce

8 maja 2014r. Członkowie Koła udali się na wycieczkę na budowę obwodnicy Skawiny oraz do laboratorium drogowego GDDKiA w Wieliczce.

Obwodnica Skawiny wykonywana jest przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego ENERGOPOL Spółka z o.o. W trakcie wycieczki mieliśmy okazję porozmawiać z kierownikiem robót budowlanych, który oprowadził nas po terenie budowy oraz zapoznał z problemami jakie napotkał w trakcie jej trwania.

 

Obiekty mostowe na budowanej obwodnicy Skawiny


W drodze po przyszłej drodze


W laboratorium


Zdjęcie pamiątkowe - Laboratorium, my i przeuroczy kosz na śmieci


 

Kolejnym punktem wycieczki było laboratorium GDDKiA w Wieliczce. Zostaliśmy tam oprowadzeni po wszystkich oddziałach, które zajmują się min. badaniem : betonu, mieszanek asfaltowych, gruntów i kruszyw. Badania prowadzone przez laboratorium gwarantują najwyższą jakość dróg wykonywanych na zlecenie GDDKiA dzięki prowadzonej na każdym etapie inwestycji kontroli, począwszy od gruntów, materiałów i mieszanek używanych do wykonania nawierzchni drogowych po badania ich warstw już po ułożeniu.

 

Dla Członków Koła, młodych inżynierów wycieczka była doskonałą okazją do wzbogacenia swojej wiedzy od strony praktycznej.